категорії: новина

ІНДПОШИВ. Молодіжний журнал "Стіна" рекомендує

теґи: ІНДПОШИВ, вернісаж, виставка, Молодіжний журнал стіна, Стіна

З 22.04 по 28.04 2010 у галереї «Мистець», що по вул. Велика Васильківська, 12 (колишня Червоноармійська) (м) Площа Льва Толстого пройде звітня виставка Індпошив.

 

«ІНДПОШИВ» – це перший досвід співпраці НАОМА та НСХУ у сфері сучасної практики організації виставок, яка спрямована на оновлення та реформування програмної діяльності обох інституцій. 

 Коли мова йде про сучасне українське мистецтво, особливо формату Спілки художників, виникає відчуття приреченості та передбачуваності. З одного боку, є ціла СПІЛКА професійних художників, з іншого – відсутність будь-якого мистецького процесу. Звітні виставки відбуваються згідно плану, але не мають жодних наслідків ні для самих учасників, ані для вітчизняної художньої сцени.

Питання в тому, чи можна змінити цю ситуацію і що для цього потрібно?
 

«ІНДПОШИВ» – це спроба відповісти на це питання і, одночасно, прагнення знайти вихід із безвихідного становища, коли студенти не можуть не виконати навчальне завдання, а молоді художники не можуть не брати участь у проекті. Свіжий погляд на проблему і спільні зусилля молодих людей можуть дати несподівані результати.

Студенти-куратори факультету теорії та історії мистецтв НАОМА відібрали для участі в проекті твори молодих живописців, графіків, скульпторів та медіа-артистів, які відрізняються, здавалося  б, несумісним різноманіттям тематичних, стилістичних та технічних художніх практик. Для їх поєднання у межах одного виставкового простору куратори скористалися формальним «pop-art» прийомом, коли кожен представлений на виставці твір також надрукований на білій футболці, яка вписана в експозиційний простір на рівні з оригіналом.
Художня цінність  мистецького твору переноситься на предмет масового вжитку, буденний об’єкт урбаністичної культури.  Репродукція твору на футболці пориває із звичними цінностями галерейного формату. Робота трансформується і сприймається поза контекстом, не потребуючи систематичної ієрархії у межах виставки. 

Цей проект іронізує над цілим пластом українського мистецтва, замкненого у самозамилуванні ремісничою вишуканістю та розмислює над темою «фантому академічного шедевру». 

Художники:

 Дузінкевич Мирослав (живопис)  Жулинський Олександр (графіка)  Завальний Михайло (графіка)  Зігура Микита (скульптура)  Зігура Єгор (графіка)  Зикунова Калерія (живопис)  Канівець Ігор (графіка)  Кисельова Марія (графіка)  Ковтун Ольга (живопис)  Набока Андрій (живопис)  Надуда Анна (графіка)  

 Група кураторів: Герман Лізавета,  Заболотний Ілля, Хіцинська Іванна